مجموعه ورزشی

مجموعه ورزشی

گزارش سفر مسکو و شرکت در اولین سمینار بین المللی بودو (BUDO )

برگزاری اولین فستیوال بین المللی بودو اکتبر 2018 روسیه، مسکو

برای اولین بار فستیوالی ترکیبی از آیکیدو و وینگ چون کونگفو در روسیه برگزارشد.فستیوالی که در نوع خود تابحال برگزار نشده بود و فدراسیون آیکیدو روسیه متولیهماهنگی و اجرای این برنامه بود، که با دعوت اساتید طراز اول و مطرح در این دورشته رزمی شور و حال خاصی به این برنامه تمرینی داده بودند.

سنسه  Steven Seagal دان هفت آیکیدو رزمیکاری فوق العاده، با سابقه در زمینههنرپیشگی،کارگردانی،فیلمنامه نویسی و موسیقی جاز که به جرات میتوان گفت عمدهافرادی که در دنیا آیکیدو را شروع کردند بواسطه فیلمهای او در هالیوود بود که باحضورش در این سمینار آموزشی و اجرا و تدریس تکنیکهای تماما کابردی خود بار دیگرسرعت و درعین حال قدرت اجرایی خود را به رخ همگان کشید و با صبر و متانت مثال زدنیبعد از تدریس هر تکنیک بین همه افراد شرکت کننده گشت میزد و سوالات و اشکالاتتکنیکی و فنی شرکت کننده های حاضر در سالن را برطرف میکرد.

همراه ایشان گرند مستر Samuel Kwok  استاد بینظیر وفوق العاده فنی در رشته وینگ چون کونگفو نیز در این فستیوال موجب پربارترشدن هرچهبیشتر این برنامه بود.ایشان شاگرد ارشد پسر بزرگ ایپ من  بنیانگذار وینگ چون سنتی بودند و طراحی خیلی ازصحنه های رزمی سری فیلمهای ایپ من با مشاوره ایشان بوده و قابل ذکر است که Donnie Yen  بازیگر فیلمهایایپ من دوست و شاگرد سیفو Kwok  میباشد.

سیفو در سمینار نکات بسیار ظریف و خاصی رو از تفاوت وینگچون سنتی با بقیه وینگ چون ها مطرح و موشکافانه توضیح دادند. تجربه 40 ساله سیفودر وینگ چون کونگفو سنتی قدرت بی بدیلی به ایشان در اجرا و نمایش توانایی هایشداده بود تا جاییکه با چشمان بسته نیز مبارزه ای را در قالب چی سائو برای شرکتکننده ها به نمایش گذاشتند.

دراین بین اساتید مطرح دیگری نیز از طرف فدراسیون آیکیدوروسیه دعوت شده بودند که هریک در تایم محدودی به آموزش آیکیدو به طور عمده پرداختندو بعضی هم گریزی به کیوشوجوتسو و جوجیتسو زدند که خلاصه ای از بیوگرافی اساتیدمدعو به شرح زیر میباشد.

رییس فدراسیون آیکیدو روسیه آقای نیکولای اگوروف دان 6 آی کی کای

خانم ناتالیا رودنوا نایب رییس فدراسیون آیکیدو روسیه دان 6 آی کی کای

مسوول آیکیدو بلاروس

رییس انجمن تاکموسو آیکیدو لبنان دان 6 فرانسوا الشدیاق

 سنسه  فریمن دان 6 مربی ارشد سبک تنشین آیکیدو و شاگردمستقیم استیون سیگال بمدت بیست سال

سیفو مارک گری دان 9 ریوکیو کنپو،دان هفت تکواندو و کسبمدالهای طلا در مسابقات تکواندو و سابقه تمرین طولانی در رشته شائولین کونگفو

از ایران هم من بعنوان رییس پارسیان آیکیدو دوجو به همراهبرادرم سنسه اشکان هندی تنها گروه ایرانی شرکت کننده در این مراسم بودیم.

به رسم یادبود و برگرفته شده از فرهنگ ایران زمین هدیه اینفیس از طرف پارسیان آیکیدو دوجو به سنسه استیون سیگال تقدیم شد که بسیار موردتوجه سنسه قرار گرفته بود وسوالاتی را پیرامون این هنر دست ایران پرسیدند.

 من در سمینارهای مختلفچه خارج از ایران و چه در داخل ایران شرکت ودر کلاس اساتید طراز اول آیکیدو دنیا همچونکوبایاشی،تادا،کریستین تیسیر،گکو همما،اولف اوناس،سوگانوما،یامادا،کانوزاوا و بسیاریدیگر کسب تجربه کرده ام. اما این سمینار به دلیل برگزار شدن برای اولین بار به شکلترکیبی در قالب دو ورزش پرطرفدار و حضور شخصیت هایی چون استیون سیگال و ساموئل کوک( نسل دوم استاد بزرگ ایپ من ) دارای تفاوت و تمایز خاصی بود. خوشبختانه توانستم تعاملبسیار خوبی را  درخصوص ایجاد روابط گستردهتر و روبه جلودر آینده باسنسه سیگال و سنسه فریمن مربی ارشد تنشین  و سیفو ساموئل کوک ایجاد کنم.

طی مراسمی هم به شیهان استیون سیگال پیرو انتخابشان در خانهمشاهیر اساتید هنرهای رزمی  بواسطه فعالیتو تلاش بی وقفه  در اشاعه آیکیدو در دنیایک کاتانا هدیه داده شد و شور خاصی رو به این مراسم داد.